Pohovor cez Skype – nenechajte si uchmatnúť talent!

Keď som pred trinástimi rokmi začínala s výbermi, práca recruitera bola z technickej stránky úplne iná. Informácií na internete bolo málo, kandidátov relatívne dosť. Neboli natoľko pripravení na pohovor a nevedeli, aké otázky očakávať.

Čítať celé

Radomír Vereš z Dôvery: Slováci sú elektronizácii otvorení

Elektronické zdravotníctvo sa na Slovensku skloňuje už niekoľko rokov. Priekopníkom v tomto smere je zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorá je v našich končinách jednoznačným lídrom v inováciách.

Čítať celé

Potrebuje HR pomoc?

Šikovní ľudia si už dnes vyberajú zamestnávateľa a nie zamestnávateľ ich. Firmy musia začať investovať do rozvoja svojich ľudí. Nehovorím len o finančných investíciách, ale predovšetkým do spôsobu a systému práce s ľuďmi.

Čítať celé

Boreout je drahý špás

Nudí vás vaša práca? Odpovedajte, prosím, na nasledujúcich 10 otázok. Odpovedzte „ÁNO“ vtedy, ak popisované veci robíte alebo zažívate viackrát mesačne.

Čítať celé

Konferencia Rekodifikácia civilného procesného práva

Civilný sporový poriadok, Civilný mimosporový poriadok a Správny súdny poriadok sú tri nové procesné kódexy, ktoré s účinnosťou od 1. júla 2016 nahradili doteraz používaný Občiansky súdny poriadok. Novinky, ktoré táto veľká zmena prináša do činnosti súdov a advokátov, vám na konferencii predstaví špičkový lektorský tím v zložení JUDr. Duditš, JUDr. Molnár, JUDr. Filová, JUDr. Smyčková, JUDr. Fečík a JUDr. Kotrecová. Máte sa veru na čo tešiť!

Čítať celé

Knižný tip: Matematika v komikse

31.8.2016  /  Milan Buno

Matematika v komikse je zábavný ilustrovaný sprievodca matematikou. Obsahuje všetky základné stavebné kamene algebry vrátane racionálnych a reálnych čísel, číselnej osi, premenných, výrazov, lineárnych a kvadratických rovníc, pomerov a grafov s vtipnými a zrozumiteľnými ilustráciami využívajúcimi algebru v každodennej praxi.

Čítať celé

3 milirady eur: To sú tržby z franšízingu u nás

31.8.2016  /  SITA a.s.

Franšízing sa na Slovensku dynamicky rozvíja. Celkové tržby z franšízingu by totiž podľa štatistík Slovenskej franšízingovej asociácie mali u nás v tomto roku presiahnuť 3 mld. eur, kým vlani predstavovali 2,899 mld. eur.

Čítať celé

Knižný tip: Nebo nepozná obľúbencov!

30.8.2016  /  Milan Buno

Nádherný príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí sa stretnú celkom náhodou a vznikne medzi nimi mimoriadne silné puto. Dokážu milovať aj v tých najťažších životných chvíľach. Jedno z najznámejších diel výnimočného autora z konca jeho tvorby. „Bez lásky je človek iba mŕtvola na dovolenke,“ napísal svojho času Erich Maria Remarque.

Čítať celé

Čo čaká poslancov EP v druhej polovici roka?

24.8.2016

Počas nasledujúcich mesiacov sa budú poslanci EP zaoberať mnohými témami, počnúc migračnou krízou až po jednotný digitálny trh. Prečítajte si, o čom všetkom bude reč.


Vláda SR: Návrh novely zákona o spotrebiteľských úveroch...

17.8.2016  /  Redakcia

Cieľom novely je predísť negatívnym trendom pri poskytovaní spotrebiteľských úverov, ktoré by mohli v budúcnosti viesť k zvýšeniu rizík tak pre veriteľov, ako aj spotrebiteľov a ekonomiku ako celok.


Rýchlejšie a efektívnejšie vydávanie platobných rozkazov

15.7.2016  /  Ministerstvo spravodlivosti SR

Nový zákon o upomínacom konaní má za cieľ zrýchliť a zefektívniť proces vymoženia pohľadávok, a teda v konečnom dôsledku aj výrazne skrátiť lehotu, v ktorej sa podnikateľ dostane po svoje peniaze.

tst-partner-logo.png

SP po upomienkach od zamestnávateľov dostala 7,4 mil. eur

30.8.2016  /  SITA a.s.

Sociálna poisťovňa v júli a začiatkom augusta tohto roka odoslala zamestnávateľom 32 750 e-mailov a esemesiek, v ktorých ich upozornila na aktuálne nedoplatky. Výsledkom je najvyššie poistné doplatené do Sociálnej poisťovne.

Čítať celé

Ochota nemeckých firiem prijímať zamestnancov sa zlepšila

30.8.2016  /  SITA a.s.

Napriek menej priaznivej perspektíve ekonomiky sa ochota prijímať nových zamestnancov v odvetviach nemeckého hospodárstva v auguste mierne zlepšila. Prijať ďalších nových zamestnancov plánuje predovšetkým priemysel napriek tomu, že Európsku úniu znepokojuje rozhodnutie Veľkej Británie vystúpiť z tohto bloku.

Čítať celé

Vyše polovica odmeny zamestnanca smeruje na dane a poplatky

25.8.2016  /  SITA a.s.

Vyše 60 % z priemernej hrubej odmeny zamestnanca skončí v rukách verejnej správy či súkromných spoločností vo forme daní, odvodov a rôznych administratívnych poplatkov.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment