Keď firma vonia ako med

Ako šíriť meno skvelého zamestnávateľa do sveta? Napríklad oprieť sa o personálne prieskumy trhu a v rámci svojej marketingovej činnosti zdôrazniť oblasti, v ktorých oproti bežným spoločnostiam poskytujete nadštandardné podmienky. Vytvárate hravé motivačné prostredie pre vašich zamestnancov? Oceňujú vaši pracovníci netradičné benefity, ktoré im poskytujete? Výsledky vášho posledného vnútrofiremného prieskumu hovoria o vysoko angažovaných spolupracovníkoch? Dajte o tom svetu vedieť!

Čítať celé

Pohovor cez Skype – nenechajte si uchmatnúť talent!

Keď som pred trinástimi rokmi začínala s výbermi, práca recruitera bola z technickej stránky úplne iná. Informácií na internete bolo málo, kandidátov relatívne dosť. Neboli natoľko pripravení na pohovor a nevedeli, aké otázky očakávať.

Čítať celé

Radomír Vereš z Dôvery: Slováci sú elektronizácii otvorení

Elektronické zdravotníctvo sa na Slovensku skloňuje už niekoľko rokov. Priekopníkom v tomto smere je zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorá je v našich končinách jednoznačným lídrom v inováciách.

Čítať celé

Potrebuje HR pomoc?

Šikovní ľudia si už dnes vyberajú zamestnávateľa a nie zamestnávateľ ich. Firmy musia začať investovať do rozvoja svojich ľudí. Nehovorím len o finančných investíciách, ale predovšetkým do spôsobu a systému práce s ľuďmi.

Čítať celé

Boreout je drahý špás

Nudí vás vaša práca? Odpovedajte, prosím, na nasledujúcich 10 otázok. Odpovedzte „ÁNO“ vtedy, ak popisované veci robíte alebo zažívate viackrát mesačne.

Čítať celé

Knižný tip: Kniha, ktorá vám ukradne srdce

21.9.2016  /  Milan Buno

„Nie je veľa autorov, ktorí by držali čitateľa v napätí od prvej po poslednú stránku. Tento román mi dotykom mystéria a priblížením biblických postáv pripomína Lewisove Kroniky Narnie. A na konci čitateľovi ukradne srdce.“

Čítať celé

Z Bruselu by malo prísť na Slovensko vyše 100 miliónov eur

21.9.2016  /  SITA a.s.

Európska komisia by mala v najbližšom období poslať na Slovensko vyše 100 mil. eur.

Čítať celé

Jozef Banáš zlomil s Kódom rekord – 50 000!

16.9.2016  /  Milan Buno

Predať na Slovensku niekoľko tisíc výtlačkov zo svojej knihy je snom mnohých autorov. Už pri predaji nad 10 000 kusov sa kniha považuje za bestseller. Takéto predaje sa darí prekonávať pár spisovateľom a medzi nich určite patrí aj Jozef Banáš. Ten navyše v týchto dňoch zlomil jeden z rekordov, o akých sa ostatným spisovateľom môže len snívať.

Čítať celé

Vláda SR: Efektívnejšie exekúcie, dostupnejší osobný bankrot

23.9.2016  /  Ministerstvo spravodlivosti SR

Vláda schválila zmeny v exekúciách a v osobnom bankrote. Zmeny upravujú vzťahy medzi súdmi, exekútormi a dlžníkmi. Dlžník získa väčšiu mieru ochrany a exekútor väčšiu zodpovednosť za výkon exekúcie.


Legislatívne zmeny ministerky L. Žitňanskej posunuli poslanci do druhého čítania

9.9.2016  /  Ministerstvo spravodlivosti SR

Do druhého čítania postupuje nový účinný protischránkový zákon. Rovnako tak novela trestných kódexov, ktorá má priniesť účinnejšie postihovanie extrémistických a rasovo motivovaných trestných činov.


Čo čaká poslancov EP v druhej polovici roka?

24.8.2016

Počas nasledujúcich mesiacov sa budú poslanci EP zaoberať mnohými témami, počnúc migračnou krízou až po jednotný digitálny trh. Prečítajte si, o čom všetkom bude reč.

tst-partner-logo.png

Zmeny daňových zákonov podľa PAS zlepšia podmienky podnikania

23.9.2016  /  SITA a.s.

Zvýšenie maximálneho limitu paušálnych výdavkov živnostníkov je podľa Podnikateľskej aliancie Slovenska najvýraznejším činom tretej vlády Róberta Fica. Oceňuje aj zníženie firemnej dane, sadzby dane z dividend a plánované zrušenie daňových licencií.

Čítať celé

Paušálne výdavky sa zvýšia, daň z dividend bude nižšia

22.9.2016  /  SITA a.s.

Návrh novely zákona o dani z príjmov počíta so zvýšením percenta paušálnych výdavkov zo súčasných 40 % na 60 % a maximálna suma paušálnych výdavkov sa zvyšuje z aktuálnych 5 040 eur na 20 000 eur.

Čítať celé

Osobitný odvod sa zdvojnásobí, neskôr sadzba klesne

22.9.2016  /  SITA a.s.

Ministerstvo financií o čosi zmiernilo návrh novely zákona o osobitnom odvode regulovaných subjektov. Hoci zvýšenie jeho sadzby na dvojnásobok zostáva v platnosti, postupne by však táto sadzba mala klesať na súčasnú úroveň. Sadzba by sa mala po aktuálnom zdvojnásobení znižovať v dvoch krokoch od roku 2019 a od roku 2021.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment