Konferencia Rekodifikácia civilného procesného práva

Civilný sporový poriadok, Civilný mimosporový poriadok a Správny súdny poriadok sú tri nové procesné kódexy, ktoré s účinnosťou od 1. júla 2016 nahradili doteraz používaný Občiansky súdny poriadok. Novinky, ktoré táto veľká zmena prináša do činnosti súdov a advokátov, vám na konferencii predstaví špičkový lektorský tím v zložení JUDr. Duditš, JUDr. Molnár, JUDr. Filová, JUDr. Smyčková, JUDr. Fečík a JUDr. Kotrecová. Máte sa veru na čo tešiť!

Čítať celé

Konferencia Marketing pre neziskovky

Na online a offline marketing pre neziskové organizácie si posvietime spoločne s päticou odborníkov, ktorí vás zasvätia do tajov content marketingu a práce s online komunitou, priblížia Google Grants, poradia, ako zdarma vytvoriť web pre neziskovku, poukážu na najčastejšie chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť, a uvedú aj množstvo užitočných príkladov z praxe.

Čítať celé

Súkromný telefonát? Moment... Je ešte niečo také?

Myslíte si, že odpočúvanie je len záležitosťou špionážnych filmov či vysokých politických hier? Možno budete prekvapení... Zlou správou pre držiteľov smartfónov je skutočnosť, že stačí naozaj len málo a môžu aj vás odpočúvať...

Čítať celé

Franchisingové podnikanie je ako nevesta, ktorá si žiada celého partnera!

Franchisingové podnikanie je ako nevesta, ktorá si žiada celého partnera, jeho motiváciu, peniaze aj lásku. Franchisant by mal podnikať v oblasti, ktorá ho baví a potom to nebude pre neho osobná obeť, ale potešenie – ako tá nevesta, hovorí prezident Slovenskej franchisingovej asociácie (SFA) Ing. Jozef Šétaffy.

Čítať celé

All inclusive na Slovensku? Takto chcú Slováci dovolenkovať v lete

Prežiť letnú dovolenku bez starostí, s veľkým množstvom veľkých jedál, všemožných nápojov a bohatými športovými aktivitami zadarmo? Tak po takýchto službách, aspoň pár dní v roku, túži nejeden Slovák. Služby all inclusive sú jednoducho in. Až 39 percent našincov by luxus tohto typu určite uvítalo aj u nás. A slovenskí podnikatelia a obchodníci v cestovnom ruchu z tohto trendu nemusia mať vôbec obavy – práve naopak.

Čítať celé

Knižný tip: Budúcnosť architektúry v 100 budovách

28.7.2016  /  Milan Buno

Je tu štvrtá kniha zo série TED knihy, ktorá v malých knižkách prináša veľké myšlienky. TED príspevok Marca Kuschnera, autora knižky Budúcnosť architektúry v 100 budovách, má viac ako 1,8 milióna pozretí. Aj preto, že architektúra podľa neho ovplyvňuje každého z nás, či si to uvedomujeme alebo nie.

Čítať celé

Máte vlastný eshop? SEO je pre vás nesmierne dôležité | Inzercia

19.7.2016

Podiel tržieb z online nakupovania neustále rastie, v roku 2015 to z celkového objemu nákupov bolo 5,9 % a v roku 2018 by to malo byť až 8,8 %. Aj preto sa veľa podnikateľov rozhodlo založiť svoj vlastný eshop, vďaka čomu na trhu vznikla presýtenosť a množstvo z nich veľmi rýchlo zaniká.

Čítať celé

Knižný tip: Klasika Traja kamaráti v novom šate

19.7.2016  /  Milan Buno

Erich Maria Remarque a jeho slávna kniha vyšla v novom vydaní. Mimoriadne obľúbený príbeh, ku ktorému sa čitatelia vracajú aj po desiatkach rokov.

Čítať celé

Rýchlejšie a efektívnejšie vydávanie platobných rozkazov

15.7.2016  /  Ministerstvo spravodlivosti SR

Nový zákon o upomínacom konaní má za cieľ zrýchliť a zefektívniť proces vymoženia pohľadávok, a teda v konečnom dôsledku aj výrazne skrátiť lehotu, v ktorej sa podnikateľ dostane po svoje peniaze.


Návrh novely zákona o hazardných hrách

15.7.2016  /  Redakcia

Ministerstvo financií Slovenskej republiky navrhuje sprísniť prevádzkovanie hazardných hier a zvýšiť ochranu spotrebiteľov. Poberatelia príspevkov v hmotnej núdzi by nemali mať prístup k hazardným hrám.


EP schválil pravidlá na zvýšenie odolnosti dôležitých služieb voči online hrozbám

13.7.2016

Nová smernica stanovuje povinnosti v oblasti bezpečnosti a podávania správ pre prevádzkovateľov takzvaných základných služieb v sektoroch, akými sú energetika, doprava, zdravotníctvo, bankovníctvo či dodávky a distribúcia pitnej vody.

tst-partner-logo.png

Úspory z druhého piliera si bude môcť vybrať viac sporiteľov

29.7.2016  /  SITA a.s.

Výber úspor z druhého piliera štát umožní pod podmienkou, že súčet všetkých doživotných dôchodkov sporiteľa bude vyšší, ako priemerný starobný dôchodok zo Sociálnej poisťovne.

Čítať celé

Slovenským bankám sa zavedú prísnejšie kapitálové požiadavky

28.7.2016  /  SITA a.s.

Národná banka Slovenska (NBS) rozhodla o určení miery proticyklického kapitálového vankúša na úrovni 0,5 %, a to od 1. augusta 2017.

Čítať celé

Štát má podľa šéfa McROY prijať opatrenia na pracovnom trhu

27.7.2016  /  SITA a.s.

Podľa šéfa personálno-poradenskej spoločnosti McROY Group Ľuboša Sirotu by pomohlo napríklad zrušenie možnosti privyrábať si na dohodu popri poberaní dávok v nezamestnanosti, obmedzenie možnosti odmietať prácu bez hrozby vyradenia z evidencie nezamestnaných, či zlepšenie kontroly čiernej práce.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment