Radomír Vereš z Dôvery: Slováci sú elektronizácii otvorení

Elektronické zdravotníctvo sa na Slovensku skloňuje už niekoľko rokov. Priekopníkom v tomto smere je zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorá je v našich končinách jednoznačným lídrom v inováciách.

Čítať celé

Potrebuje HR pomoc?

Šikovní ľudia si už dnes vyberajú zamestnávateľa a nie zamestnávateľ ich. Firmy musia začať investovať do rozvoja svojich ľudí. Nehovorím len o finančných investíciách, ale predovšetkým do spôsobu a systému práce s ľuďmi.

Čítať celé

Boreout je drahý špás

Nudí vás vaša práca? Odpovedajte, prosím, na nasledujúcich 10 otázok. Odpovedzte „ÁNO“ vtedy, ak popisované veci robíte alebo zažívate viackrát mesačne.

Čítať celé

Konferencia Rekodifikácia civilného procesného práva

Civilný sporový poriadok, Civilný mimosporový poriadok a Správny súdny poriadok sú tri nové procesné kódexy, ktoré s účinnosťou od 1. júla 2016 nahradili doteraz používaný Občiansky súdny poriadok. Novinky, ktoré táto veľká zmena prináša do činnosti súdov a advokátov, vám na konferencii predstaví špičkový lektorský tím v zložení JUDr. Duditš, JUDr. Molnár, JUDr. Filová, JUDr. Smyčková, JUDr. Fečík a JUDr. Kotrecová. Máte sa veru na čo tešiť!

Čítať celé

Konferencia Marketing pre neziskovky

Na online a offline marketing pre neziskové organizácie si posvietime spoločne s päticou odborníkov, ktorí vás zasvätia do tajov content marketingu a práce s online komunitou, priblížia Google Grants, poradia, ako zdarma vytvoriť web pre neziskovku, poukážu na najčastejšie chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť, a uvedú aj množstvo užitočných príkladov z praxe.

Čítať celé

Unikátna kniha: Pár kusov aj pre Slovákov!

23.8.2016  /  Milan Buno

Vychádza jedinečná limitovaná edícia 3 kníh Sixtínska kaplnka – pre celý svet 1999 výtlačkov, pre Slovensko iba 100 kusov. Ide o jedinečnú zberateľskú edíciu, takže ani jej cena nie je pre každého – 8500 eur.

Čítať celé

5 trendov: Budúcnosť zábavného a mediálneho priemyslu!

23.8.2016

Celkové tržby v zábavnom priemysle a médiách vo svete narastú v nominálnej hodnote o 4,4 % v najbližších piatich rokoch z pôvodných 1720 mld. dolárov na 2140 mld. dolárov.

Čítať celé

Knižný tip: Lov na najhľadanejšieho zločinca na svete

18.8.2016  /  Milan Buno

Pablo Escobar je strhujúci príbeh, ktorý je zároveň výstižným obrazom drsnej podoby spravodlivosti v skutočnom svete.

Čítať celé

Čo čaká poslancov EP v druhej polovici roka?

24.8.2016

Počas nasledujúcich mesiacov sa budú poslanci EP zaoberať mnohými témami, počnúc migračnou krízou až po jednotný digitálny trh. Prečítajte si, o čom všetkom bude reč.


Vláda SR: Návrh novely zákona o spotrebiteľských úveroch...

17.8.2016  /  Redakcia

Cieľom novely je predísť negatívnym trendom pri poskytovaní spotrebiteľských úverov, ktoré by mohli v budúcnosti viesť k zvýšeniu rizík tak pre veriteľov, ako aj spotrebiteľov a ekonomiku ako celok.


Rýchlejšie a efektívnejšie vydávanie platobných rozkazov

15.7.2016  /  Ministerstvo spravodlivosti SR

Nový zákon o upomínacom konaní má za cieľ zrýchliť a zefektívniť proces vymoženia pohľadávok, a teda v konečnom dôsledku aj výrazne skrátiť lehotu, v ktorej sa podnikateľ dostane po svoje peniaze.

tst-partner-logo.png

Vyše polovica odmeny zamestnanca smeruje na dane a poplatky

25.8.2016  /  SITA a.s.

Vyše 60 % z priemernej hrubej odmeny zamestnanca skončí v rukách verejnej správy či súkromných spoločností vo forme daní, odvodov a rôznych administratívnych poplatkov.

Čítať celé

Balík zákonov MF poškodzuje ekonomiku, tvrdia podnikatelia

24.8.2016  /  SITA a.s.

Slovenská obchodná a priemyselná komora a Klub 500 majú výhrady k balíku návrhov noviel daňových a odvodových zákonov, ako aj zákonu o správnych poplatkoch. Séria navrhovaných opatrení v novele daňových odvodov okrem iného zavádza daň z dividend so sadzbou 15 percent.

Čítať celé

Miera nezamestnanosti v júli nepatrne klesla na 9,44 %

22.8.2016  /  SITA a.s.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci júla tohto roka 9,44 %. Miera nezamestnanosti tak zostala na najnižšej úrovni od januára 2009, kedy predstavovala 9,03 %.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment