Súkromný telefonát? Moment... Je ešte niečo také?

Myslíte si, že odpočúvanie je len záležitosťou špionážnych filmov či vysokých politických hier? Možno budete prekvapení... Zlou správou pre držiteľov smartfónov je skutočnosť, že stačí naozaj len málo a môžu aj vás odpočúvať...

Čítať celé

Franchisingové podnikanie je ako nevesta, ktorá si žiada celého partnera!

Franchisingové podnikanie je ako nevesta, ktorá si žiada celého partnera, jeho motiváciu, peniaze aj lásku. Franchisant by mal podnikať v oblasti, ktorá ho baví a potom to nebude pre neho osobná obeť, ale potešenie – ako tá nevesta, hovorí prezident Slovenskej franchisingovej asociácie (SFA) Ing. Jozef Šétaffy.

Čítať celé

All inclusive na Slovensku? Takto chcú Slováci dovolenkovať v lete

Prežiť letnú dovolenku bez starostí, s veľkým množstvom veľkých jedál, všemožných nápojov a bohatými športovými aktivitami zadarmo? Tak po takýchto službách, aspoň pár dní v roku, túži nejeden Slovák. Služby all inclusive sú jednoducho in. Až 39 percent našincov by luxus tohto typu určite uvítalo aj u nás. A slovenskí podnikatelia a obchodníci v cestovnom ruchu z tohto trendu nemusia mať vôbec obavy – práve naopak.

Čítať celé

Nikdy nehovor nikdy - heslo Šimona Šicka, ktorý robí pre Marka Zuckerberga

Tvrdí, že podnikateľom sa človek musí narodiť. O Šimonovi Šickovi a jeho spoločnosti Pixel Federation písal aj New York Times, pre Juliena Codorniou – šéfa hernej platformy gigantu Facebook pre Európu – je slovenská firma srdcová záležitosť. Pixel Federation rastie raketovým tempom, no viacerí pozorovatelia sú presvedčení, že ide len o začiatok…

Čítať celé

Vždy dostanete správne informácie v správny čas

Podnikateľské prostredie je veľmi dynamické a neustále prináša legislatívne zmeny a novinky, ktoré ovplyvňujú činnosť podnikateľských subjektov. Podnikatelia musia byť na všetky zmeny včas pripravení, aby predišli zbytočným problémom a sankciám.

Čítať celé

Knižný tip: Jedna z najslávnejších detektívok

22.6.2016  /  Milan Buno

Agatha Christie vytvorila dve výrazné detektívne postavy. Okrem Hercula Poirota aj slečnu Marplovou, ktorá si získala srdcia všetkých generácií milovníkov dobrej detektívky. Puknuté zrkadlo venovala Agatha Christie herečke Margaret Rutheford, ktorá v štyroch filmoch zo šesťdesiatych rokov stvárnila slečnu Marplovú.

Čítať celé

Brexit: V čo dúfajú európski diplomati?

22.6.2016  /  SITA a.s.

Hlasovanie občanov Británie v prospech brexitu by bola strata pre celú úniu. Zhodli sa na tom šéfovia diplomacií členských krajín EÚ na dnešnom pracovnom zasadnutí v Luxemburgu. Pred kľúčovým referendom v Británii ministri vyjadrili nádej v proeurópsky výsledok štvrtkového hlasovania.

Čítať celé

Knižný tip: Vesmír v orechovej škrupinke

17.6.2016  /  Milan Buno

Publikácia Vesmír v orechovej škrupinke získala v roku 2002 Cenu Aventis – v tom čase najprestížnejšie ocenenie za vedecko-populárnu literatúru.

Čítať celé

Parlament uľahčil cezhraničné uznávanie verejných listín v EÚ

9.6.2016

Európsky parlament dňa 9. 6. 2016 schválil legislatívne zmeny, ktoré zjednodušia preukazovanie pravosti verejných listín, akými sú rodný či sobášny list, v iných členských štátoch a uľahčia tak voľný pohyb osôb v rámci EÚ.


Advokátski koncipienti nebudú mať skrátenú dĺžku praxe

24.5.2016  /  S-EPI, s.r.o.

Advokátskym koncipientom sa nebude skracovať dĺžka praxe z piatich rokov na tri roky.


Európsky parlament si posvieti na dane

10.5.2016

Pozrite si prehľad toho, čo všetko ohľadne väčšej daňovej transparentnosti a spravodlivosti majú poslanci momentálne na stole.

tst-partner-logo.png

Banky musia podľa FATCA poslať daniarom údaje o účtoch

27.6.2016  /  SITA a.s.

Finančné inštitúcie sú do 30. júna povinné prvýkrát zaslať finančnej správe FATCA report za rok 2014 a 2015. Ide o automatickú výmenu informácií na daňové účely o príjmoch na finančných účtoch rezidentov zmluvných štátov.

Čítať celé

Väčšie firmy už musia posielať evidenčné listy elektronicky

27.6.2016  /  SITA a.s.

Zamestnávatelia, ktorí majú nad 20 zamestnancov, musia od 1. júla tohto roka posielať Sociálnej poisťovni evidenčné listy dôchodkového poistenia svojich zamestnancov elektronicky.

Čítať celé

SZČO dostanú list o vzniku, zániku a zmene poistného do SP

22.6.2016  /  SITA a.s.

Ak SZČO od začiatku júla tohto roka vznikne alebo zanikne povinné sociálne poistenie, alebo sa jej zmení vymeriavací základ na platenie poistného na základe vlaňajších príjmov z podnikania, Sociálna poisťovňa jej to do 21. júla tohto roka oznámi listom.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment