Vždy dostanete správne informácie v správny čas

Podnikateľské prostredie je veľmi dynamické a neustále prináša legislatívne zmeny a novinky, ktoré ovplyvňujú činnosť podnikateľských subjektov. Podnikatelia musia byť na všetky zmeny včas pripravení, aby predišli zbytočným problémom a sankciám.

Čítať celé

Marketing z inej perspektívy: Stavte na inbound stratégiu

Väčšina firiem propaguje svoju značku na internete a v ostatných médiách pomocou rôznych marketingových aktivít. Majú vytvorenú svoju vlastnú webovú stránku a založené firemné stránky na sociálnych médiách. Napriek tejto skutočnosti majú často problém sa v konkurenčnom boji presadiť a stať sa úspešnejšími ako ich konkurencia.

Čítať celé

Manažéri – vystúpte zo špirály tlaku!

Byť rýchlejší a výkonnejší, viac zvládnuť, dosiahnuť ešte lepšie výsledky než pred rokom – a hlavne bez problémov: tlak, ktorý je na dnešných manažérov kladený, je obrovský. A tento tlak prirodzene prenášajú na svojich kolegov. Aký je dôsledok? Vznikne protitlak a s ním aj bojová atmosféra, v ktorej nikto nepracuje rád. Čo robí takýto tlak s človekom? A ako môžu manažéri vystúpiť z tejto špirály tlaku? Zamyslime sa nad riešením spoločne.

Čítať celé

Úspešný manažér psychopatom? Aj to je realita!

Úspešní a vysoko postavení ľudia so skvelými komunikačnými schopnosťami okolo nás bývajú neraz psychopati, prezradil okrem iného Peter Ulčin – expert na leadership a pracovný psychológ.

Čítať celé

Eurofondy a Slovensko: Má z nich krajina prospech?

Iba deň po marcových parlamentných voľbách do NR SR 2016 sa predseda strany Sloboda a solidarita (SaS) a europoslanec Richard Sulík v nemeckej televízii ARD okrem iného vyjadril, že by bol prvý, kto by hlasoval za zrušenie eurofondov: „Tieto peniaze priviedli do našej krajiny veľmi veľa korupcie. Pokojne tieto peniaze zrušte, budem prvý, kto bude hlasovať za,“ argumentoval rázne v Nemecku.

Čítať celé

Knižný tip: Krvavá Hostina pre vrany

19.5.2016  /  Milan Buno

Je to sága, ktorá opantala milióny ľudí na celom svete a spôsobila doslova ošiaľ. Najmä po tom, čo americká televízna stanica HBO začala so seriálovým spracovaním série. Pieseň ľadu a ohňa je jeden z najvýraznejších fenoménov fantasy žánru.

Čítať celé

Potrebuje vaša firma rásť? Vyskúšajte crowdinvesting! | Inzercia

18.5.2016

Počuli ste už o crowdinvestingu? Vo svete bežný spôsob financovania projektov firiem konečne prichádza aj na Slovensko. Banky na kapitál už nebudete potrebovať!

Čítať celé

Knižný tip: Stratené tajomstvá sily a vytrvalosti

16.5.2016  /  Milan Buno

Toto je brilantný a fascinujúci príbeh z pera autora bestselleru Stvorení pre beh. Christopher McDougall v knihe Stvorení pre hrdinstvo bravúrne skĺbil príbeh z druhej svetovej vojny so skúmaním fyzických schopností človeka, ktoré vedú k „modernému“ hrdinstvu.

Čítať celé

Advokátski koncipienti nebudú mať skrátenú dĺžku praxe

24.5.2016  /  S-EPI, s.r.o.

Advokátskym koncipientom sa nebude skracovať dĺžka praxe z piatich rokov na tri roky.


Európsky parlament si posvieti na dane

10.5.2016

Pozrite si prehľad toho, čo všetko ohľadne väčšej daňovej transparentnosti a spravodlivosti majú poslanci momentálne na stole.


Návrh novely zákona o zdravotnom poistení

25.4.2016

Dňa 25. apríla 2016 vláda SR schválila návrh zákona, ktorým sa mení zákon o zdravotnom poistení. Jeho cieľom je posun termínu vydávania preukazu poistenca s elektronickým čipom, ako aj posun termínu povinnosti vytvárania a zasielania elektronických zdravotných záznamov do elektronickej zdravotnej knižky.

tst-partner-logo.png

Rodičovský príspevok a prídavok na dieťa opäť nestúpnu

24.5.2016  /  SITA a.s.

Viaceré rodinné dávky, ktorých nárast je naviazaný na zvýšenie životného minima, od začiatku budúceho roka nestúpnu. Suma rodičovského príspevku zostane na úrovni 203,20 eura a prídavok na dieťa na sume 23,52 eura.

Čítať celé

Miera nezamestnanosti v apríli klesla na 9,64 %

23.5.2016  /  SITA a.s.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci apríla tohto roka 9,64 %. Miera nezamestnanosti tak klesla na najnižšiu úroveň od januára 2009, kedy predstavovala 9,03 %.

Čítať celé

Umelci budú naďalej platiť dvojpercentný odvod

23.5.2016  /  SITA a.s.

Parlament neschválil novelu zákona o umeleckých fondoch, ktorou poslanci za SaS a OĽaNO-NOVA navrhovali zrušiť povinný dvojpercentný odvod umelcov. Národná rada neschválila ani ďalších päť návrhov zo 40-bodového balíka, ktorým chce SaS zjednodušiť podnikateľské prostredie a zlepšiť život občanov.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment