Nikdy nehovor nikdy - heslo Šimona Šicka, ktorý robí pre Marka Zuckerberga

Tvrdí, že podnikateľom sa človek musí narodiť. O Šimonovi Šickovi a jeho spoločnosti Pixel Federation písal aj New York Times, pre Juliena Codorniou – šéfa hernej platformy gigantu Facebook pre Európu – je slovenská firma srdcová záležitosť. Pixel Federation rastie raketovým tempom, no viacerí pozorovatelia sú presvedčení, že ide len o začiatok…

Čítať celé

Vždy dostanete správne informácie v správny čas

Podnikateľské prostredie je veľmi dynamické a neustále prináša legislatívne zmeny a novinky, ktoré ovplyvňujú činnosť podnikateľských subjektov. Podnikatelia musia byť na všetky zmeny včas pripravení, aby predišli zbytočným problémom a sankciám.

Čítať celé

Marketing z inej perspektívy: Stavte na inbound stratégiu

Väčšina firiem propaguje svoju značku na internete a v ostatných médiách pomocou rôznych marketingových aktivít. Majú vytvorenú svoju vlastnú webovú stránku a založené firemné stránky na sociálnych médiách. Napriek tejto skutočnosti majú často problém sa v konkurenčnom boji presadiť a stať sa úspešnejšími ako ich konkurencia.

Čítať celé

Manažéri – vystúpte zo špirály tlaku!

Byť rýchlejší a výkonnejší, viac zvládnuť, dosiahnuť ešte lepšie výsledky než pred rokom – a hlavne bez problémov: tlak, ktorý je na dnešných manažérov kladený, je obrovský. A tento tlak prirodzene prenášajú na svojich kolegov. Aký je dôsledok? Vznikne protitlak a s ním aj bojová atmosféra, v ktorej nikto nepracuje rád. Čo robí takýto tlak s človekom? A ako môžu manažéri vystúpiť z tejto špirály tlaku? Zamyslime sa nad riešením spoločne.

Čítať celé

Úspešný manažér psychopatom? Aj to je realita!

Úspešní a vysoko postavení ľudia so skvelými komunikačnými schopnosťami okolo nás bývajú neraz psychopati, prezradil okrem iného Peter Ulčin – expert na leadership a pracovný psychológ.

Čítať celé

Knižný tip: Turistické chuťovky na strednom Slovensku

25.5.2016  /  Milan Buno

Turistická edícia Po Slovensku sa teší veľkej popularite, pretože ponúka praktické knihy, ktoré slúžia ako dokonalý sprievodca. Táto séria mapuje najkrajšie trasy a lokality na Slovensku a poznáva Slovensko pešo, na bicykli či autom. Niektoré trasy síce sú ľahkými a nenáročnými prechádzkami, avšak viaceré z náučných chodníkov dajú zabrať aj našej kondícii.

Čítať celé

Franchisingovým podnikaním sa šetria náklady, podčiarkuje Rastislav Štalmach

25.5.2016  /  Redakcia - Zisk manažment

Celkové povedomie o fungovaní franchisingového systému v realitách je dosť nízke napriek tomu, že na Slovensku funguje takmer sto realitných kancelárií už 10 rokov. O franchisingu v realitách sme hovorili s Ing. Rastislavom Štalmachom zo siete realitných kancelárií ARCHEUS.

Čítať celé

Knižný tip: Krvavá Hostina pre vrany

19.5.2016  /  Milan Buno

Je to sága, ktorá opantala milióny ľudí na celom svete a spôsobila doslova ošiaľ. Najmä po tom, čo americká televízna stanica HBO začala so seriálovým spracovaním série. Pieseň ľadu a ohňa je jeden z najvýraznejších fenoménov fantasy žánru.

Čítať celé

Advokátski koncipienti nebudú mať skrátenú dĺžku praxe

24.5.2016  /  S-EPI, s.r.o.

Advokátskym koncipientom sa nebude skracovať dĺžka praxe z piatich rokov na tri roky.


Európsky parlament si posvieti na dane

10.5.2016

Pozrite si prehľad toho, čo všetko ohľadne väčšej daňovej transparentnosti a spravodlivosti majú poslanci momentálne na stole.


Návrh novely zákona o zdravotnom poistení

25.4.2016

Dňa 25. apríla 2016 vláda SR schválila návrh zákona, ktorým sa mení zákon o zdravotnom poistení. Jeho cieľom je posun termínu vydávania preukazu poistenca s elektronickým čipom, ako aj posun termínu povinnosti vytvárania a zasielania elektronických zdravotných záznamov do elektronickej zdravotnej knižky.

tst-partner-logo.png

Poslanci nepodporili opozičný návrh novely zákona o DPH

26.5.2016  /  SITA a.s.

Parlament neposunul do ďalšieho legislatívneho procesu opozičný návrh novely zákona o DPH. Legislatívny návrh mal skrátiť lehotu na vrátenie nadmerného odpočtu na štyri mesiace od začatia daňovej kontroly.

Čítať celé

Liberáli neuspeli s návrhom na zmenu pri verejnom obstarávaní

25.5.2016  /  SITA a.s.

Parlament neschválil v prvom čítaní návrh poslancov za SaS na zmenu zákona o verejnom obstarávaní. Liberáli navrhovali upraviť jednu z podmienok osobného postavenia pri verejnom obstarávaní.

Čítať celé

Rodičovský príspevok a prídavok na dieťa opäť nestúpnu

24.5.2016  /  SITA a.s.

Viaceré rodinné dávky, ktorých nárast je naviazaný na zvýšenie životného minima, od začiatku budúceho roka nestúpnu. Suma rodičovského príspevku zostane na úrovni 203,20 eura a prídavok na dieťa na sume 23,52 eura.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment