Prémiový balíček + nový web

 Dosiahnite podnikateľký vrchol! Nová úroveň vzdelávania je tu pre Vás a Váš tím s PRÉMIOVÝM balíčkom ZISK.

Za sumu 100 € získate okrem ročného predplatného aj kompletný prístup k portálu ezisk.sk, online videám, archívu, konferenciu TREND Finančný manažment a ešte oveľa viac. 

Čítať celé

Konferencia Hospitality & Tourism Summit 2017

Prijmite pozvanie na unikátnu konferenciu Hospitality & Tourism Summit 2017, ktorá je zameraná na cestovný ruch, hotelový a gastronomický trh. Toto podujatie nadväzuje na úspešné ročníky konferencie Slovak Horeca Summit a Via Milenium organizované od roku 2000 ako stretnutia top manažmentu gastronomického a hotelového trhu, manažmentu cestovných kancelárií, hotelových, ubytovacích a stravovacích zariadení, zástupcov dodávateľov a poskytovateľov služieb pre tento trh.

Čítať celé

Cenu ITAPA vyhrali projekty, vďaka ktorým nemusíme behať po úradoch

Odbúranie byrokracie pri nahlasovaní poistencov do Všeobecnej zdravotnej poisťovne, jednotný informačný systém Ministerstva financií SR či Informačný systém kontrolných známok - Superkolky. Tieto projekty získali prvé miesta v prestížnej Cene ITAPA a špeciálnej Cene Rádia Slovensko.

Čítať celé

Kedy prestaneme byť poštármi pre slovenské štátne inštitúcie – naštartuje Pellegrini naozaj digitálne Slovensko?

Make IT Easy alebo – ako nám môžu technológie zjednodušiť život. Hoci Slováci pracujú na viacerých projektoch informatizácie verejnej správy, aspoň zatiaľ z nich ľudia nevnímajú prakticky nič. Kedy začneme v praxi využívať elektronické služby, ktoré budú fungovať a zľahčovať nám život?

Čítať celé

Kybernetická bezpečnosť? Česi sú pred Slovákmi míľovými krokmi vpred

Kybernetická bezpečnosť je jednou zo základných potrieb štátu. No kým Česi sa jej začali intenzívne venovať už pred pár rokmi, Slovensko len vlani. Stratégiu kybernetickej bezpečnosti vníma omylom drvivá väčšina ľudí veľmi abstraktne a bez opodstatnenia v praxi. Faktom však je, že útoky hackerov sa nás, firiem i štátu bezprostredne týkajú.

Čítať celé

Knižný tip: Veríte v reinkarnáciu?

1.12.2016  /  Milan Buno

Čo by ste urobili, keby váš štvorročný syn tvrdil, že už žil iný život a chce sa doň vrátiť? Verili by ste mu? Snažili by ste sa mu to vyhovoriť? Veď nič ako prevteľovanie neexistuje. To sú len povedačky... Ale predsa len?

Čítať celé

ITAPA 2016 a kritické miesta digitalizácie v budúcnosti

29.11.2016

Kedy začneme konečne v praxi využívať elektronické služby, ktoré budú fungovať a zľahčovať nám život? Toto je asi najčastejšia otázka, ktorá mnohým napadne pri téme digitalizácie. A hoci Slováci pracujú na viacerých projektoch informatizácie verejnej správy, zatiaľ z nich ľudia vnímajú len málo.

Čítať celé

Budúcnosť digitalizácie? Dáta a flexibilita

25.11.2016

Dáta a flexibilita budú určovať akým smerom sa bude uberať digitalizácia v budúcnosti. Potvrdili to desiatky domácich a zahraničných odborníkov zo sveta informatizácie a technológií, ktorí vystúpili na Medzinárodnom kongrese ITAPA 2016. Tento rok mal podtitul Make IT Easy, alebo ako nám môžu technológie zjednodušiť život.

Čítať celé

Návrh novely zákona o e-Governmente

2.12.2016

Novelou zákona o e-Governmente, ktorý schválila vláda SR dňa 30. 11. 2016 by sa mal termín povinnej aktivácie elektronických schránok pre podnikateľov predĺžiť do 30. júna budúceho roka.


Pripravuje sa nový zákon z dielne ministerstva hospodárstva - Spotrebiteľský zákonník

2.11.2016

Cieľom nového zákona je zjednotiť právnu úpravu v oblasti ochrany spotrebiteľa do jedného uceleného právneho predpisu.


Vláda SR: Efektívnejšie exekúcie, dostupnejší osobný bankrot

23.9.2016  /  Ministerstvo spravodlivosti SR

Vláda schválila zmeny v exekúciách a v osobnom bankrote. Zmeny upravujú vzťahy medzi súdmi, exekútormi a dlžníkmi. Dlžník získa väčšiu mieru ochrany a exekútor väčšiu zodpovednosť za výkon exekúcie.

tst-partner-logo.png

Lehota na aktiváciu e-schránok by sa mala predĺžiť

1.12.2016  /  SITA a.s.

Termín povinnej aktivácie elektronických schránok pre podnikateľov by sa mal opäť predĺžiť, tentokrát do 30. júna budúceho roka. Vyplýva to z novely zákona o e-Governmente, ktorú schválila vláda.

Čítať celé

Odmeny exekútorov z exekúcií sa výrazne znížia

30.11.2016  /  SITA a.s.

Odmena exekútora pri exekúcii zameranej na vymáhanie peňažných nárokov sa určí ako percento z vymáhanej sumy a výšku vymáhanej sumy nemôže presiahnuť.

Čítať celé

Dane a odvody sa v rámci EÚ nezmenili, na Slovensku stúpli

28.11.2016  /  SITA a.s.

Suma daní a sociálnych odvodov v pomere k HDP bola v EÚ v roku 2015 vo výške 40 %, čiže sa oproti roku 2014 nezmenila. V eurozóne táto suma klesla na 41,4 % HDP z úrovne 41,5 % v roku 2014.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment