Nikdy nehovor nikdy - heslo Šimona Šicka, ktorý robí pre Marka Zuckerberga

Tvrdí, že podnikateľom sa človek musí narodiť. O Šimonovi Šickovi a jeho spoločnosti Pixel Federation písal aj New York Times, pre Juliena Codorniou – šéfa hernej platformy gigantu Facebook pre Európu – je slovenská firma srdcová záležitosť. Pixel Federation rastie raketovým tempom, no viacerí pozorovatelia sú presvedčení, že ide len o začiatok…

Čítať celé

Vždy dostanete správne informácie v správny čas

Podnikateľské prostredie je veľmi dynamické a neustále prináša legislatívne zmeny a novinky, ktoré ovplyvňujú činnosť podnikateľských subjektov. Podnikatelia musia byť na všetky zmeny včas pripravení, aby predišli zbytočným problémom a sankciám.

Čítať celé

Marketing z inej perspektívy: Stavte na inbound stratégiu

Väčšina firiem propaguje svoju značku na internete a v ostatných médiách pomocou rôznych marketingových aktivít. Majú vytvorenú svoju vlastnú webovú stránku a založené firemné stránky na sociálnych médiách. Napriek tejto skutočnosti majú často problém sa v konkurenčnom boji presadiť a stať sa úspešnejšími ako ich konkurencia.

Čítať celé

Manažéri – vystúpte zo špirály tlaku!

Byť rýchlejší a výkonnejší, viac zvládnuť, dosiahnuť ešte lepšie výsledky než pred rokom – a hlavne bez problémov: tlak, ktorý je na dnešných manažérov kladený, je obrovský. A tento tlak prirodzene prenášajú na svojich kolegov. Aký je dôsledok? Vznikne protitlak a s ním aj bojová atmosféra, v ktorej nikto nepracuje rád. Čo robí takýto tlak s človekom? A ako môžu manažéri vystúpiť z tejto špirály tlaku? Zamyslime sa nad riešením spoločne.

Čítať celé

Úspešný manažér psychopatom? Aj to je realita!

Úspešní a vysoko postavení ľudia so skvelými komunikačnými schopnosťami okolo nás bývajú neraz psychopati, prezradil okrem iného Peter Ulčin – expert na leadership a pracovný psychológ.

Čítať celé

Knižný tip: Záhadné zmiznutie a blížiaci sa koniec sveta

27.5.2016  /  Milan Buno

Je tu druhá časť trilógie Posledný policajt, ktorá ponúka fascinujúci príbeh so záhadou.

Čítať celé

Tretina nainštalovaného softvéru na Slovensku je nelegálna

27.5.2016  /  SITA a.s.

Zo všetkých nainštalovaných softvérov na Slovensku bolo minulý rok až 36 % nelegálnych. V porovnaní s rokom 2013 to predstavuje pokles o jeden percentuálny bod.

Čítať celé

Knižný tip: Turistické chuťovky na strednom Slovensku

25.5.2016  /  Milan Buno

Turistická edícia Po Slovensku sa teší veľkej popularite, pretože ponúka praktické knihy, ktoré slúžia ako dokonalý sprievodca. Táto séria mapuje najkrajšie trasy a lokality na Slovensku a poznáva Slovensko pešo, na bicykli či autom. Niektoré trasy síce sú ľahkými a nenáročnými prechádzkami, avšak viaceré z náučných chodníkov dajú zabrať aj našej kondícii.

Čítať celé

Advokátski koncipienti nebudú mať skrátenú dĺžku praxe

24.5.2016  /  S-EPI, s.r.o.

Advokátskym koncipientom sa nebude skracovať dĺžka praxe z piatich rokov na tri roky.


Európsky parlament si posvieti na dane

10.5.2016

Pozrite si prehľad toho, čo všetko ohľadne väčšej daňovej transparentnosti a spravodlivosti majú poslanci momentálne na stole.


Návrh novely zákona o zdravotnom poistení

25.4.2016

Dňa 25. apríla 2016 vláda SR schválila návrh zákona, ktorým sa mení zákon o zdravotnom poistení. Jeho cieľom je posun termínu vydávania preukazu poistenca s elektronickým čipom, ako aj posun termínu povinnosti vytvárania a zasielania elektronických zdravotných záznamov do elektronickej zdravotnej knižky.

tst-partner-logo.png

Priemerná dočasná PN bola na Slovensku v apríli 3,31 %

31.5.2016  /  SITA a.s.

Najnižšiu dočasnú PN vykázal v minulom mesiaci Bratislavský kraj, a to 2,11 %, nasleduje Banskobystrický kraj s 2,97 %. Priemerné obdobie trvania PN na Slovensku v apríli predstavovalo vyše 44 dní.

Čítať celé

Odvodová úľava v 12 okresoch pomohla 58 nezamestnaným

31.5.2016  /  SITA a.s.

Od polovice decembra 2015 do konca februára 2016 sa v dvanástich najmenej rozvinutých okresoch vďaka odvodovej úľave zamestnalo 58 nezamestnaných. Zamestnávateľ za zamestnancov s nárokom na odvodovú úľavu platí poistné len na úrazové poistenie a garančné poistenie za obdobie najviac 12 mesiacov.

Čítať celé

Virtuálnu pokladnicu bude môcť využívať viac podnikateľov

30.5.2016  /  SITA a.s.

Od začiatku júla bude môcť virtuálnu registračnú pokladnicu využívať väčší okruh podnikateľov. Po novom ju budú môcť používať všetci podnikatelia, ktorí mesačne vydajú maximálne tri tisíc pokladničných bločkov.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment