Konferencia Marketing pre neziskovky

Na online a offline marketing pre neziskové organizácie si posvietime spoločne s päticou odborníkov, ktorí vás zasvätia do tajov content marketingu a práce s online komunitou, priblížia Google Grants, poradia, ako zdarma vytvoriť web pre neziskovku, poukážu na najčastejšie chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť, a uvedú aj množstvo užitočných príkladov z praxe.

Čítať celé

Súkromný telefonát? Moment... Je ešte niečo také?

Myslíte si, že odpočúvanie je len záležitosťou špionážnych filmov či vysokých politických hier? Možno budete prekvapení... Zlou správou pre držiteľov smartfónov je skutočnosť, že stačí naozaj len málo a môžu aj vás odpočúvať...

Čítať celé

Franchisingové podnikanie je ako nevesta, ktorá si žiada celého partnera!

Franchisingové podnikanie je ako nevesta, ktorá si žiada celého partnera, jeho motiváciu, peniaze aj lásku. Franchisant by mal podnikať v oblasti, ktorá ho baví a potom to nebude pre neho osobná obeť, ale potešenie – ako tá nevesta, hovorí prezident Slovenskej franchisingovej asociácie (SFA) Ing. Jozef Šétaffy.

Čítať celé

All inclusive na Slovensku? Takto chcú Slováci dovolenkovať v lete

Prežiť letnú dovolenku bez starostí, s veľkým množstvom veľkých jedál, všemožných nápojov a bohatými športovými aktivitami zadarmo? Tak po takýchto službách, aspoň pár dní v roku, túži nejeden Slovák. Služby all inclusive sú jednoducho in. Až 39 percent našincov by luxus tohto typu určite uvítalo aj u nás. A slovenskí podnikatelia a obchodníci v cestovnom ruchu z tohto trendu nemusia mať vôbec obavy – práve naopak.

Čítať celé

Nikdy nehovor nikdy - heslo Šimona Šicka, ktorý robí pre Marka Zuckerberga

Tvrdí, že podnikateľom sa človek musí narodiť. O Šimonovi Šickovi a jeho spoločnosti Pixel Federation písal aj New York Times, pre Juliena Codorniou – šéfa hernej platformy gigantu Facebook pre Európu – je slovenská firma srdcová záležitosť. Pixel Federation rastie raketovým tempom, no viacerí pozorovatelia sú presvedčení, že ide len o začiatok…

Čítať celé

Knižný tip: Čínski filozofi a ich múdrosť

29.6.2016  /  Milan Buno

Nová kniha Cesta predstavuje nový zaujímavý pohľad na starú čínsku filozofiu. Svojim spracovaním zameraným na využitie myšlienok tradičných čínskych filozofov v dnešnej dobe sa nám doslova dostáva pod kožu. Jedinečná novinka od celosvetovo uznávaného odborníka na východoázijskú filozofiu, Michaella Puetta, ukazuje, ako sa nechať inšpirovať stáročia overenými myšlienkami a zlepšiť tak kvalitu svojho života.

Čítať celé

Dopad brexitu na Slovensko? Minimálny, ozýva sa z SOPK

29.6.2016

Priame dopady vystúpenia Veľkej Británie z Európskej únie budú podľa predsedu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Petra Mihóka minimálne.

Čítať celé

Knižný tip: Jedna z najslávnejších detektívok

22.6.2016  /  Milan Buno

Agatha Christie vytvorila dve výrazné detektívne postavy. Okrem Hercula Poirota aj slečnu Marplovou, ktorá si získala srdcia všetkých generácií milovníkov dobrej detektívky. Puknuté zrkadlo venovala Agatha Christie herečke Margaret Rutheford, ktorá v štyroch filmoch zo šesťdesiatych rokov stvárnila slečnu Marplovú.

Čítať celé

Parlament uľahčil cezhraničné uznávanie verejných listín v EÚ

9.6.2016

Európsky parlament dňa 9. 6. 2016 schválil legislatívne zmeny, ktoré zjednodušia preukazovanie pravosti verejných listín, akými sú rodný či sobášny list, v iných členských štátoch a uľahčia tak voľný pohyb osôb v rámci EÚ.


Advokátski koncipienti nebudú mať skrátenú dĺžku praxe

24.5.2016  /  S-EPI, s.r.o.

Advokátskym koncipientom sa nebude skracovať dĺžka praxe z piatich rokov na tri roky.


Európsky parlament si posvieti na dane

10.5.2016

Pozrite si prehľad toho, čo všetko ohľadne väčšej daňovej transparentnosti a spravodlivosti majú poslanci momentálne na stole.

tst-partner-logo.png

Viac ako štyri roky je bez práce 68,7 tis. nezamestnaných

29.6.2016  /  SITA a.s.

Úrady práce na Slovensku evidovali ku koncu mája tohto roka 68,7 tisíca osôb, ktoré boli bez práce viac ako štyri roky. Medziročne ide o pokles o 7 tis. osôb.

Čítať celé

Banky musia podľa FATCA poslať daniarom údaje o účtoch

27.6.2016  /  SITA a.s.

Finančné inštitúcie sú do 30. júna povinné prvýkrát zaslať finančnej správe FATCA report za rok 2014 a 2015. Ide o automatickú výmenu informácií na daňové účely o príjmoch na finančných účtoch rezidentov zmluvných štátov.

Čítať celé

Väčšie firmy už musia posielať evidenčné listy elektronicky

27.6.2016  /  SITA a.s.

Zamestnávatelia, ktorí majú nad 20 zamestnancov, musia od 1. júla tohto roka posielať Sociálnej poisťovni evidenčné listy dôchodkového poistenia svojich zamestnancov elektronicky.

Čítať celé

Témy

Časopis Zisk manažment